29-latek wyprzedzał ciężarówkę. Uderzył w przyczepę zostawioną na drodze!

W czwartkowe popołudnie na drodze pomiędzy Kaszczorem i Mochami doszło do zdarzenia, w którym ranny został kierujący Renaultem Scenic mężczyzna. Kierowane przez niego auto uderzyło w pozostawioną częściowo na jezdni przyczepę. Obrażenia, jakich doznał kierowca szczęśliwie nie zagrażały jego życiu. Utrudnienia w ruchu będące konsekwencją zdarzenia trwały do 23:30.

04.03.2021 r. ok.godz. 18:00 na trasie pomiędzy Kaszczorem a Mochami, kierujący Renault Scenic 29-letni mieszkaniec Wijewa podczas podjętego manewru wyprzedzania pojazdu ciężarowego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w stojącą częściowo na jezdni, nieoświetloną przyczepę ciężarową.

Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że przyczepę ze względu na awarię pozostawił 49-letni mieszkaniec gminy Sława.

Kierowca Renaulta z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala w Wolsztynie, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy. Szczęśliwie, jak wykazały badania mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń ciała niezagrażających jego życiu.  

Na miejscu pracowali policjanci z Wolsztyna i Przemętu. Droga na odcinku, gdzie doszło do zdarzenia była nieprzejezdna. Wyznaczone zostały objazdy przez Mochy i Wieleń. Utrudnienia trwały do godziny 23:30.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze w toku, którego ustalono zostaną okoliczności i przyczyna zdarzenia.

Źródło: KPP Wolsztyn