Śmiertelne zderzenie motorowerzysty z ładowarką! Nie żyje 17-latek!

We wtorek 12 listopada br., około godziny 17:00 do grodziskich służb ratunkowych wpłynęła informacja, że w miejscowości Blinek doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motoroweru i ładowarki.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Grodzisk Wlkp, zastęp z OSP Jabłonna, patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Grodziska Wlkp..

Pierwsze służby, które dotarły na miejsce zastały motorower leżący na drodze oraz ładowarkę. Pod łyżka maszyny znajdował się przytomny 17-letni mężczyzna, który uskarżał się na silny ból brzucha. Do czasu przyjazdu ZRM poszkodowanemu została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc oraz wsparcie psychiczne.

Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego, 17-latek został przebadany przez załogę karetki oraz wstępnie go opatrzono. W trakcie transportu do szpitala doszło do zatrzymania krążenia u młodego mężczyzny. Zespół Ratownictwa Medycznego przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety po przybyciu do szpitala w Nowym Tomyślu lekarz stwierdził zgon nastolatka.

Policjanci, którzy prowadzili swoje działania na miejscu ustalili, iż 17-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwną stronę ulicy wjeżdżając wprost pod jadącą ładowarkę kierowaną przez 61-letniego mieszkańca Blinka.

Na miejscu pracował również Technik policyjny.