Zderzenie dwóch samochodów na ul. 3 maja!

13 marca br. około godziny 15:50 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. 3 maja w miejscowości Mochy. Według informacji miało dojść tam do zderzenia dwóch samochodów.

Na miejsce natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG Wolsztyn, które chwilę wcześniej brały udział w ćwiczeniach „Pompa 2019” w miejscowości Karpicko, zastęp z OSP Mochy, patrol policji z WRD w Wolsztynie oraz ZRM „P”.

Pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się ochotnicy z miejscowej OSP, którzy potwierdzili zgłoszenie. Kierowcy obu pojazdów znajdowali się po za pojazdami, jednak kierowca busa dostawczego uskarżał się na ból kręgosłupa. Zespół Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce
po przebadaniu pacjenta nie widział konieczności hospitalizacji.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zneutralizowanie substancji ropopochodnych oraz kierowaniem ruchem drogowym na czas prowadzonych czynności.

Funkcjonariusze policji, którzy pracowali na miejscu ustalili, iż kierowca samochodu marki mercedes, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem marki Peugeot Boxer w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. W trakcie zdarzenia obaj kierowcy byli trzeźwi.

Na sprawcę kolizji został nałożony mandat karny w wysokości 500zł