Renault Scenic spłonął w centrum Przemętu!

Wczoraj w godzinach popołudniowych operator Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego przekazał dyżurnemu KPP w Wolsztynie informację o pożarze samochodu, do którego doszło w Przemęcie. Na miejsce skierowano policjantów z miejscowego posterunku. Mundurowi zabezpieczyli rejon skrzyżowania, na którym doszło do zdarzenia na czas działań prowadzonych przez strażaków. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

01.03.2021 r. ok.godz. 15:30 na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie doszło do zapalenia się Renaulta Scenica, którym poruszał się 61-letni mieszkaniec Przemętu. Policjanci skierowani na miejsce przez dyżurnego KPP w Wolsztynie zabezpieczyli rejon skrzyżowania na czas prowadzonych działań gaśniczych.

Jak ustalono, prawdopodobną przyczyną zapalenia było zwarcie instalacji elektrycznej pojazdu. Na podstawie relacji kierującego ustalono, że podczas jazdy zauważył wydobywający się spod pokrywy silnika dym. Mężczyzna zatrzymał auto salwując się ucieczką. Akcję gaszenia pojazdu przeprowadzili strażacy OSP w Przemęcie oraz JRG w Wolsztynie.

Szczęśliwie kierujący pojazdem wyszedł z opresji bez szwanku. Utrudnienia w ruchy trwały kilkadziesiąt minut.

Źródło: KPP Wolsztyn