Przegląd konsol PS4 – najlepsze modele

Artykuł sponsorowany

Premiera konsoli PS5 sporo namieszała na rynku gier wideo. Nowa generacja sprzętu wniosła prawdziwy powiew świeżości i dużo oczekiwanych nowinek technologicznych, jak haptyczne wibracje, szybsze ładowanie gier dzięki dyskowi SSD, lepszą oprawę graficzną (uwzględniającą między innymi ray tracing) dzięki znacznie lepszemu procesorowi. Nie oznacza to jednak, że każdy musi sięgać po aż tak zaawansowane urządzenie. Nie brakuje graczy, którzy są zdania, że całkowicie wystarczy sprzęt starszego typu, czyli PS4. Jakie modele PlayStation 4 są obecnie dostępne i czy warto kupić takie urządzenie? Wyjaśniamy wszystkie wątpliwości!

PS4 – dlaczego warto?

Na początek warto przyjrzeć się zaletom posiadania PS4. Czy naprawdę konsola sprzed lat może się jeszcze opłacać? Oczywiście, że tak! Chociaż PS5 zdecydowanie przewyższa poprzedniczkę pod względem specyfikacji, wcale nie musi być optymalnym wyborem dla każdego. Co może zniechęcać do wybrania najnowszej konsoli firmy Sony? W pierwszej kolejności trzeba wspomnieć o kosztach. PlayStation 5 to po prostu drogi sprzęt. Co więcej, wydatki nie kończą się wraz z dniem zakupu konsoli. Wysokie ceny dotyczą także samych gier oraz akcesoriów, takich jak dodatkowy kontroler czy słuchawki. Oprócz tego należy nadmieniać, że zakup bardzo nowoczesnej konsoli bez posiadania dobrego gamingowego telewizora mija się z celem. Przeciętny TV nie wydobędzie w pełni potencjału karty graficznej, więc na ekranie możesz nie dostrzec wielkiej różnicy.

Konsola PS4 wciąż umożliwi zagrania w najnowsze gry (większość ukazuje się równolegle na obie platformy). W obiegu jest też bardzo dużo używanych gier z drugiej ręki, więc tani zakup albo wymiana są stosunkowo proste. Jako sprzęt dopracowywany przez lata, PS4 dobrze wypada zarówno pod względem design, jak i kultury pracy. Obudowa się nie nagrzewa i nie hałasuje, a przy tym wygląda bardzo dobrze i zajmuje niewiele miejsca – szczególnie w wersji slim.

PS4 – dostępne modele

Jeśli przedstawione powyżej argumenty przekonują cię do zakupu PS4 zamiast PS5, pozostaje jeszcze kwestia wyboru odpowiedniej wersji. Obecnie starszą konsolę Sony da się kupić w dwóch wariantach:

  • PS4 slim 500 GB;
  • PS4 Pro 1 TB.

Widząc na sklepowej półce obie konsole, szybko zauważysz, że wyraźnie się od siebie różnią. Już na pierwszy rzut oka widać inną cenę oraz konstrukcję.

PS4 slim to nic innego jak podstawowa wersja konsoli Sony. Zajmuje niewiele miejsca. Jest tania w zakupie i ma 500 GB przestrzeni dyskowej przeznaczonej na zainstalowane gry. Będzie świetnym wyborem dla dzieci oraz zdecydowanej większości okazjonalnych graczy, którzy korzystają z konsoli od czasu do czasu.

PS4 Pro to już co innego. Ta schyłkowa wersja PlayStation 4, utworzona na niedługo przed kolejną generacją, miała być konkurentem dla wysokiej klasy komputerów gamingowych. Od podstawowej wersji konsoli odróżnia ją mocniejszy procesor oraz więcej wbudowanej pamięci na gry. PS4 Pro w znacznie większym stopniu niż PS4 slim wykorzystuje potencjał drzemiący w telewizorach 4K. Jak sama nazwa wskazuje, jest preferowanym rozwiązaniem dla tych, którzy poświęcają więcej czasu na grę i zwracają większą uwagę na graficzne detale czy płynność rozrywki, zwłaszcza w przypadku zabawy ze znajomymi online.

Którą wersję PS4 wybrać? Podejmując decyzję, należy mieć na uwadze koszty zakupu, a także oczekiwania względem gier czy możliwości swojego telewizora. Niezależnie od tego, co postanowisz, konsola Sony na pewno dostarczy wielu niezapomnianych chwil. Społeczność graczy na całym świecie to przecież miliony osób, a ekskluzywne tytuły, dostępne wyłącznie na PlayStation, działają jak magnes, przyciągając kolejne pokolenia amatorów gier wideo!

Zobacz wszystkie konsole PS4 w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, czy to propozycja dla ciebie!