Kucnął i zainteresował tym policjantów. 24-latek miał przy sobie amfetaminę!

Policjanci Wydziału Prewencji patrolujący minionej nocy ulicę Komorowską w Wolsztynie zwrócili uwagę na mężczyznę stojącego przy zaparkowanym samochodzie osobowym, który w pewnym momencie przykucnął sprawiając wrażenie chowania się na widok nadjeżdżającego radiowozu. Mundurowi postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania mężczyzny. Jak się okazało zajmował się on … malowaniem obudowy lusterka zewnętrznego, na co jak twierdził nie znalazł czasu w ciągu dnia. Zaskakująca z uwagi na okoliczności czynność wzbudziła podejrzenia policjantów, którzy podczas przeszukania samochodu znaleźli kilka woreczków z amfetaminą.

04.03.2021 r. kilka minut po północy policjanci Wydziału Prewencji podczas patrolu prowadzonego na ul. Komorowskiej w Wolsztynie zwrócili uwagę na zaparkowanego tam Fiata 500, przy którym stał mężczyzna. W pewnym momencie mężczyzna przykucnął, sprawiając wrażenie, że chowa się na widok jadącego w jego kierunku radiowozu.

Policjanci zdecydowali się sprawdzić, co robi w tym miejscu. Gdy znaleźli się obok zaparkowanego auta okazało się, że mężczyzna … maluje farbą w sprayu obudowę lusterka zewnętrznego. Zaskakująca z uwagi na okoliczności czynność wzbudziła podejrzenia mundurowych, którzy postanowili go wylegitymować. Na tej podstawie ustalono, że to 24-letni mieszkaniec województwa podlaskiego, przebywający czasowo na terenie gminy Rakoniewice.

Mężczyzna podczas rozmowy zachowywał się nerwowo, nie potrafił też racjonalnie wytłumaczyć powodu przyjazdu do Wolsztyna i zatrzymania się na parkingu przy ulicy Komorowskiej. Stwierdził jedynie, że zajął się malowaniem, ponieważ ze względu na pracę zawodową nie ma możliwości wykonania go w innym czasie.

Zachowanie to wzbudziło u policjantów podejrzenia, w związku z czym wezwali mężczyznę do wydania rzeczy pochodzących z przestępstwa lub mogących służyć do ich popełnienia, a następnie przeszukali jego auto.

Przeszukanie dało odpowiedź dotyczącą nerwowości dwudziestoczterolatka i potwierdziło podejrzenia policjantów wobec niego. Wewnątrz pojazdu policjanci znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem oraz plastikową apteczkę z podobną zawartością. Po sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że jest to amfetamina o łącznej wadze około 21 gramów.

Mężczyzna został doprowadzony do KPP w Wolsztynie i osadzony w policyjnym areszcie, a jego pojazd trafił na policyjny parking. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Wczoraj (5 marca) mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków zagrożony karą do 3 lat więzienia.

Źródło: KPP Wolsztyn