Rakoniewiccy policjanci odzyskali części ze skradzionego pojazdu!

Policjanci z Posterunku Policji w Rakoniewicach zabezpieczyli części samochodowe o wartości kilkudziesięciu tys. złotych pochodzące od skradzionego na terenie Niemiec samochodu marki Mercedes Sprinter. Silnik, fotele i elementy karoserii, to tylko niektóre zidentyfikowane części pochodzące z kradzieży. Funkcjonariusze rozpoczęli postępowanie karne w sprawie o paserstwo. Za przestępstwo z art. 291 kodeksu karnego grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

30 października br. na terenie jednej z posesji w Rakoniewicach policjanci ujawnili części samochodowe w postaci silnika, układu kierowniczego, foteli, elementów karoserii oraz skrzynię biegów pochodzące z kradzieży. Według wstępnych ustaleń wynika, że najprawdopodobniej wyżej wspomniane części pochodzą od skradzionego na terenie Niemiec samochodu marki Mercedes Sprinter.

Na placu z częściami policyjny technik kryminalistyki wspólnie z ekspertem ds. mechanoskopii dokonali ich szczegółowych oględzin. Wszystkie podejrzane części zostały przez policjantów zabezpieczone

Policjanci z wydziału kryminalnego grodziskiej jednostki Policji rozpoczęli postępowanie karne w sprawie o paserstwo umyślne. Prowadzący postępowanie ustalą teraz dokładnie gdzie, kiedy i od kogo zostały zakupione feralne części. Zgodnie z artykułem 291 § 1 kodeksu karnego za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski