Oszust internetowy hodował marihuanę w szafie! Grozi mu do 8 lat więzienia!

Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej natrafili na trop mężczyzny, który za pośrednictwem jednego z internetowych serwisów ogłoszeniowych zamiast oferowanej do sprzedaży konsoli do gier przesłał kupującemu połamaną dachówkę. Oprócz tego funkcjonariusze znaleźli w jego miejscu przebywania plantację marihuany. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec 25-latka z powiatu wolsztyńskiego policyjny dozór.

W minionym tygodniu do leszczyńskiej Policji wpłynęło zawiadomienie od mieszkańca województwa lubelskiego o dokonanym na jego szkodę oszustwie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że za pośrednictwem jednego ze znanych internetowych serwisów ogłoszeniowych zakupił konsolę do gier za kwotę kilkuset złotych. Po uiszczeniu opłaty kurierowi i rozpakowaniu przesyłki okazało się, że zamiast zamówionego sprzętu w przesłanej paczce otrzymał połamane kawałki pokruszonej dachówki. Z ogłoszenia wynikało, że nadawcą przesyłki jest mieszkaniec gminy Wijewo.

Leszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o oszustwie pojechali do miejsca zamieszkania nadawcy przesyłki.  Okazało się, że zastali tam młodego mężczyznę, który od niedawna zamieszkuje pod wskazanym adresem. W zajmowanych przez niego pomieszczeniach znajdowały się między innymi potwierdzenia nadania przesyłek pocztowych oraz puste i zapakowane kartony z dachówką wewnątrz. Mężczyzna posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi.

Oprócz tego policjanci w specjalnie przygotowanej szafie ubraniowej znaleźli uprawę pięciu krzewów marihuany oraz kilka gramów narkotyków.

30 października br. policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego, który usłyszał zarzuty oszustwa, uprawy marihuany oraz posiadania narkotyków. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy będą ustalili, czy podejrzany dopuścił się większej ilości oszustw internetowych. Tego samego dnia Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Źródło: Policja Leszno