Dziecko zasłabło w łazience! Ojciec musiał wyważyć drzwi, wszystkiemu winny czad!

Do zdarzenia doszło we wtorek 3 listopada kilka minut po godzinie 20:00 br. Służby otrzymały informację, iż w jednym z mieszkań przy ulicy Krętej dziecko straciło przytomność w łazience. Z uwagi na podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla, na miejsce zadysponowano ZRM „S” oraz 2 zastępy z JRG Wolsztyn.

Jak się okazało, około 11-letnia dziewczynka w trakcie kąpieli straciła przytomność. Rodzice przebywający wtedy w mieszkaniu usłyszeli huk dochodzący z pomieszczenia. Ojciec dziecka, by dostać się do łazienki musiał wyważyć drzwi. W momencie dojazdu karetki pogotowia, dziewczynka znajdowała się już w bezpiecznym miejscu. Ratownicy zmuszeni byli podać tlen poszkodowanej. Strażacy w trakcie działań na miejscu sprawdzili stężenie gazów trujących, okazało się, że w mieszkaniu jest obecny tlenek węgla (wynik pomiaru to blisko 100ppm, mieszkanie jednak było wietrzone, więc pomiar ten był zaniżony).

Dziecko zostało przetransportowane do wolsztyńskiego szpitala. Dziewczynka była przytomna.

Apelujemy do wszystkich o zakup czujnika tlenku węgla. Urządzenie takie kosztuje kilkadziesiąt złotych, a może uratować życie!