Ćwiczenia „POMPA 2019”

W środę, 13 marca br. na terenie powiatu wolsztyńskiego zorganizowane zostały ćwiczenia pod kryptonimem „Pompa 2019” dla kierowców-operatorów samochodów pożarniczych z terenu woj. wielkopolskiego.
fot: KP PSP Wolsztyn

Działając na podstawie rozkazu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, w ćwiczeniach wzięli udział przedstawiciele jednostek z Grodziska Wielkopolskiego, Kościana, Międzychodu, Leszna, Nowego Tomyśla, Środy Wielkopolskiej, Śremu oraz Wolsztyna. Komendant Powiatowy PSP w Wolsztynie bryg. Sławomir Śnita, jako gospodarz przywitał wszystkich uczestników w wolsztyńskiej Komendzie. Kierownik ćwiczeń, kpt. Radosław Hurnik z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu omówił sposób organizacji szkolenia oraz jego główne cele. 

fot: KP PSP Wolsztyn

Po podziale ćwiczących na grupy, rozpoczęła się część teoretyczna. Przeprowadziło ją dwóch funkcjonariuszy z Gniezna, specjalistów w tej dziedzinie – asp. Dawid Bąkowski oraz st. ogn. Mariusz Janowicz.

Na część praktyczną wyznaczono plażę przy jeziorze w Karpicku. Na jednym ze stanowisk, tematem wiodącym była budowa wydajnego zaopatrzenia wodnego opartego o przetłaczanie wody. Drugie stanowisko ćwiczeń, to zasysanie wody i podawanie wodnego roztworu środka pianotwórczego.

Opracowanie: Waldemar Wielgosz. KP PSP Wolsztyn.