Służby ratunkowe pomogły kobiecie, która spadła z drabiny!

O prawdziwych chwilach grozy może mówić 76-letnia wolsztynianka, która będąc sama w zamkniętym od wewnątrz mieszkaniu spadła z drabiny i złamała kość udową. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek w Wolsztynie. Pomoc nadeszła ze strony policjantów i strażaków, którzy wyważyli drzwi oraz ratowników wolsztyńskiego Zespołu Ratownictwa Medycznego.

11.03.2019 r. ok.godz. 13:30  dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację o zdarzeniu, w wyniku którego obrażeń ciała doznała mieszkanka Wolsztyna, która znajdując się sama w domu spadła z drabiny. Uraz powstały w efekcie upadku unieruchomił ją i jak się okazało nie była w stanie otworzyć drzwi, by wpuścić do środka wezwany na pomoc Zespół Ratownictwa Medycznego.

Skierowani na miejsce policjanci i strażacy ze względu na zagrożenie zdrowia i życia kobiety podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. Po siłowym pokonaniu zabezpieczeń weszli do środka. W jednym z pomieszczeń zauważyli leżącą na podłodze kobietę. Okazało się, że upadając z drabiny, na którą weszła, by wymienić żarówkę, złamała kość udową.

Obecni na miejscu ratownicy medyczni zabezpieczyli złamaną kończynę i przetransportowali kobietę do szpitala, gdzie uzyskała niezbędną pomoc.

Kobieta pomimo poważnych obrażeń może mówić o sporej dozie szczęścia. Najistotniejszym jego przejawem było to, że upadła nieopodal ławy, gdzie leżał jej telefon, dzięki któremu wezwała pomoc. W stresie nie wybrała jednak numeru 112, lecz … numer ostatniego zrealizowanego połączenia. W ten sposób prośbę o pomoc odebrała pracownica wolsztyńskiego marketu jednej z sieci budowlanych. Kobieta nie zbagatelizowała sprawy i przekazała informację dyspozytorowi WCPR, dzięki czemu pomoc dotarła do wolsztynianki na czas.

Wczoraj – 12 marca – za pośrednictwem syna kobieta telefonicznie złożyła podziękowania dla wszystkich za udzieloną jej pomoc.