WOLSZTYN – Zdarzenie drogowe w centrum. Dwie kobiety w szpitalu.

We wtorek 21 sierpnia br. około godziny 15:30 na skrzyżowaniu ulic Wschowskiej i Lipowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford Mondeo i Audi A4 w wyniku czego dwie kobiety zostały poszkodowane.

Kierująca Fordem opuściła pojazd o własnych siłach a następnie straciła przytomność. Na miejsce natychmiast udali się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy zajęli się udzielaniem pomocy osobom poszkodowanym. Po przyjechaniu ZRM „S” nieprzytomna kobieta została przekazana pod opiekę ratowników medycznych, a następnie przewieziona szpitala. Drugą uczestniczką zdarzenia, zajęli się funkcjonariusze straży pożarnej, oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia odłączając akumulatory w obydwu pojazdach. Podczas prowadzonych czynności służb ratunkowych, w stronę szpitala jechała alarmowo karetka pogotowia „P” z chorym pacjentem. Ratownicy widząc zaistniałą sytuacje, zatrzymali pojazd uprzywilejowany i nałożyli kołnierz ortopedyczny kierującej Audi. W tym czasie podjechał drugi ZRM „P”, który przejął kobietę i udał się do szpitala na szczegółowe badania.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili, iż sprawczynią zdarzenia jest kierująca Fordem, która wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle w skutek czego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa a sprawczyni została ukarana mandatem karnym.