39-latek został przysypany ziemią! W akcji śmigłowiec LPR!

We wtorek, 4 czerwca br., około godziny 15:00 wolsztyńskie służby ratunkowe zostały poinformowane o wypadku do którego doszło podczas robót ziemnych w miejscowości Siedlec.

Według osoby zgłaszającej, na mężczyznę przebywającego w wykopie miała osunąć się ziemia przysypując go. Na miejsce natychmiast skierowano Zespół Ratownictwa Medycznego, patrol z Posterunku Policji w Siedlcu, 3 zastępy z JRG Wolsztyn oraz po jednym z OSP Siedlec i Tuchorza.

Wykop w którym przysypany był mężczyzna

W trakcie dojazdu jednostek na miejsce zdarzenia, dyżurni otrzymywali więcej szczegółowych informacji na temat bieżącej sytuacji. Jedna z nich mówiła, iż mężczyzna jest ratowany przez współpracowników. Gdy na miejscu zdarzenia zjawili się funkcjonariusze, mężczyzna był już odkopany co pozwoliło mu oddychać. Strażacy ewakuowali, a następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu 39-letniemu mieszkańcowi powiatu wolsztyńskiego. Ranny został przekazany zespołowi karetki pogotowia, a następnie po przebadaniu go w ambulansie został przetransportowany do śmigłowca LPR. Ten, zabrał poszkodowanego do szpitala w Zielonej Górze. Mężczyzna doznał poważnego urazu klatki piersiowej, uskarżał się również na problemy z oddychaniem.

Wykop znajdujący się po drugiej stronie drogi

Policjanci obecni na miejscu zdarzenia ustalili, iż mężczyzna będący pracownikiem firmy wykonującej roboty ziemne wszedł do wykopu w celu wyciągnięcia urządzenia wykonującego przecisk, w momencie gdy znajdował on się w pozycji klęczącej doszło do osunięcia się ziemi.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Czynności wyjaśniające prowadzi KPP Wolsztyn oraz Państwowy Inspektorat Pracy.