51-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Próbował uciec policjantom!

W sobotę, 6 lipca br., około godziny 18:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o kierowcy, który swoim zachowaniem sprawia wrażenie pijanego.

W miejsce wskazane w formatce natychmiast udał się patrol Wydziału Prewencji, policjanci po sprawdzeniu Drogi Krajowej numer 32 dostali informację, iż mężczyzna skręcił w ulicę Komorowską. Funkcjonariusze zauważyli samochód gdy ten znajdował się na parkingu jednego z supermarketów. 51-letni mieszkaniec Poznania zignorował sygnały dawane przez policjantów i próbował uciec w kierunku centrum. Został on zatrzymany przez mundurowych gdy tylko wyjechał na drogę publiczną.

Badanie wykonane na 51-latku wykazało, iż ma on 0.96mg/l w wydychanym powietrzu, co daje dokładnie 2.01 promila! Nie było to jednak jedyne przewinienie mężczyzny, w trakcie kontroli okazało się, iż nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. W aucie podróżowała również kobieta, policjanci nie zezwolili jej na prowadzenie pojazdu.

Mężczyzna zostanie ukarany przez Sąd w trybie przyspieszonym. Najprawdopodobniej odpowie również za Niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego czyli artykuł 178b Kodeksu Karnego.

W poniedziałek, kilkaset metrów dalej doszło do groźnego zdarzenia drogowego, którego sprawczynią była 50-latka znajdująca się w stanie nietrzeźwości.