43-letni Wolsztynianin zatrzymany przez łowców pedofilów!

W sobotę 19 listopada br., w godzinach popołudniowych wolsztyńscy policjanci zostali poinformowani o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o pedofilię. Wolsztynianin miał rozmawiać oraz wysyłać nieprzyzwoite treści 13-letniej dziewczynce z gminy Kościan.

Do zatrzymania doszło na jednej z ulic Wolsztyna. Mężczyzna zwabiony przez grupę “Strażników Dziecięcych Marzeń”, czyli łowców pedofilów zaproszony został do samochodu, gdzie przedstawione zostały mu dowody, świadczące o jego działalności w Internecie i pisanie z nieletnimi dziewczynkami oraz wysyłanie nieprzyzwoitych treści oraz zdjęć. Podejrzany został również poinformowany o popełnieniu przestępstwa według artykułu 200 z kodeksu karnego.

„§ 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”

Mężczyzna został przekazany patrolowi policji i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Czynności w tej sprawie wykonywane są w ramach śledztwa prokuratorskiego.

Wielkie brawa należą się dziewczynce oraz jej rodzicom, którzy w porę zareagowali i powiadomili odpowiednie organy ścigania.

Nagranie z zatrzymania można obejrzeć na facebookowym profilu „Strażnicy Dziecięcych Marzeń