Wjechał samochodem w mur. W ciężkim stanie trafił do szpitala!

W poniedziałek, 3 czerwca br., około godziny 13:40 grodziskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na Drodze Wojewódzkiej numer 312 w miejscowości Wielichowo.

Na miejsce natychmiast zadysponowano ZRM „P” z podstacji w Wielichowie, miejscowych strażaków ochotników, patrol policji oraz 2 zastępy z JRG Grodzisk Wlkp.
Jednostki po dojeździe na miejsce zastały rozbity samochód Hyundai Getz w środku którego uwięziony był 34-letni mieszkaniec Leszna.
Strażacy przystąpili do zabezpieczania miejsca zdarzenia oraz ewakuacji poszkodowanego przy jednoczesnym udzielaniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Mężczyzna został przebadany przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Z uwagi, iż doznał on m.in. złamania miednicy, żeber oraz stłuczenia serca konieczne okazało się przetransportowanie go śmigłowcem LPR do jednego z poznańskich szpitali.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, iż 34-latek jadąc od strony Rakoniewic, po skończonym manewrze wyprzedzania, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przydrożne pole, przejechał kilkadziesiąt metrów, a następnie z dużą siłą uderzył w mur. Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód przebił ścianę i zatrzymał się dopiero na drzewie znajdującym się na posesji.

Przyczyny wypadku ustala KPP Grodzisk Wielkopolski. Od kierowcy została pobrana krew do badań pod kątem zawartości alkoholu.