Tragedia na polowaniu! Myśliwy został postrzelony w brzuch! Zginął na miejscu!

Tragiczne informacje docierają do nas w piątkowy wieczór. Podczas polowania w okolicach Gościeszyna doszło do postrzelenia myśliwego w brzuch. Trwają czynności wyjaśniające pod nadzorem Prokuratora.

Do zdarzenia doszło na terenie leśnym w okolicy miejscowości Nowa Dąbrowa i Gościeszyn. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane około godzin 15:20 w piątek 11 lutego. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że jeden z myśliwych został postrzelony w brzuch. Na miejsce natychmiast skierowano Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrole policji. Ze względu na utrudniony dojazd do zdarzenia skierowano również zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Wolsztynie.

Jak udało nam się dowiedzieć, do zdarzenia doszło w trakcie zgłoszonego polowania. Podczas rozładowywania broni myśliwskiej 65-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice postrzelił 56-letniego mężczyznę (również mieszkańca gminy Rakoniewice). Niestety mimo podjętej reanimacji, postrzelony myśliwy poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Od 65-latka pobrana została krew do badań. Czynności prowadzone są przez wolsztyńskich policjantów pod nadzorem Prokuratora. Na miejsce zdarzenia skierowano biegłego balistyka z LK KWP w Poznaniu.