Zderzenie Range Rovera i Hondy. Dwie osoby trafiły do szpitala!

Wczoraj w godzinach popołudniowych na drodze pomiędzy Karpickiem i Barłożnią doszło do wypadku, w którym uczestniczyli kierujący Range Roverem i Hondą Civic. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący autem terenowym uderzył w tył poprzedzającej go Hondy, która po zjechaniu z jezdni uderzyła w słup telekomunikacyjny. Kierowca i pasażerka Hondy trafili do szpitala. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze.

22.02.2021 r. ok.godz. 13:30 na drodze wojewódzkiej nr 305 pomiędzy Karpickiem, a Barłożnią doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierujących Range Roverem oraz Hondą Civic.

Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili że kierujący Range Roverem 26-letni mieszkaniec powiatu słubickiego uderzył w tył jadącej w tym samym kierunku Hondy Civic, którą kierował 21-letni mieszkaniec Chorzemina. W następstwie tego auto zjechało z drogi i uderzyło w słup telekomunikacyjny.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że bezpośrednio przed zdarzeniem kierujący Hondą wyjechał z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką, natomiast jadący za nim mężczyzna nie zdołał uniknąć najechania na jego tył. Kierujący Range Roverem nie odniósł poważniejszych obrażeń, natomiast kierowca i pasażerka drugiego auta zostali przewiezieni do wolsztyńskiego szpitala gdzie uzyskali pomoc medyczną. Jak ustalono kobieta doznała urazu żeber, a kierowca urazu kręgów piersiowych.

Badanie alkotestem wykazało, że kierujący oboma pojazdami byli trzeźwi. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzi wolsztyńska jednostka policji.

Źródło: KPP Wolsztyn