Uderzył w krawężnik i dachował. Wszystko nagrała kamera monitoringu!

W sobotę 20 lutego br., około godziny 19:20 wolsztyńskie służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o dachowaniu samochodu na ul. Inwestycyjnej w Wolsztynie.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, patrol z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli strażacy, którzy zabezpieczyli teren akcji. Na środku jezdni znajdował się samochód osobowy marki Audi A3 po dachowaniu oraz wiele rozbitych elementów z pobliskiego ogrodzenia. Kierowca na szczęście samodzielnie opuścił pojazd i poruszał się o własnych siłach.

Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany został wstępnie przebadany w karetce, a następnie przewieziony do szpitala.

Jak ustalili funkcjonariusze policji pracujący na miejscu, 31-letni mieszkaniec Przemętu, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik po czym odbił się i wjechał w ogrodzenie po przeciwnej stronie ulicy, a następnie dachował.

Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany 500-złotowym mandatem.