Wybuch butli z gazem w budynku mieszkalnym. Obiekt częściowo się zawalił!

W niedzielę 13 sierpnia br. około godziny 12:00 wolsztyńskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wybuchu butli z gazem w miejscowości Wilcze.

Z uwagi na powagę sytuacji na miejsce zadysponowano 3 zastępy z JRG Wolsztyn, dwa zastępy z OSP Świętno, zastęp z OSP Obra, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, patrol policji i zastęp OSP Kębłowo do zabezpieczenia rejonu PSP.

Pierwszy na miejsce zdarzenia dojechał radiowóz, funkcjonariusz policji wraz ze świadkami zdarzenia wydobył z zawalonego budynku 3 poszkodowane osoby, które następnie przekazane zostały pod opiekę wykwalifikowanym strażakom oraz zespołom ratownictwa medycznego.

Jednego z poszkodowanych mężczyzn zabrała załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, drugiego mężczyznę i kobietę przetransportowano drogą lądową do szpitala. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu doznały licznych poparzeń ciała.

Na miejscu pracowało również pogotowie energetyczne oraz przyjechał nadzór budowlany, który wydał zakaz użytkowania budynku.