Audi uderzyło w drzewa i stanęło w płomieniach. Nie żyje 23-letni kierowca.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotni wieczór na trasie Stara Dąbrowa – Gościeszyn. Samochód osobowy marki Audi A3 uderzył w dwa drzewa i stanął w płomieniach. Pomimo szybkiej reakcji osób postronnych, życia kierowcy uwięzionego w pojeździe nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut przed godziną 23:00. Kierujący Audi A3 jechał od strony Wolsztyna w kierunku Gościeszyna. Na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Siła wypadkowa działająca na pojazd sprawiła, iż ten przemieścił się na przeciwległy pas ruchu uderzając w kolejne drzewo. Pierwsze zgłoszenie, które dotarło do wolsztyńskich służb mówiło o zdarzeniu na wysokości kościoła w Gościeszynie. W formatce zawarta była informacja o samochodzie który uderzył w drzewo, a jego kierowca ma być uwięziony w środku. Kolejne wezwania które napływały, były precyzyjniejsze co do lokalizacji zdarzenia oraz mówiły już o płonącym pojeździe.

Na miejsce natychmiast zadysponowani zostali policjanci WRD KPP Wolsztyn którzy w tym czasie pełnili służbę na terenie gminy Wolsztyn, zaalarmowany został również Zespół Ratownictwa Medycznego „S” oraz strażacy z JRG Wolsztyn, OSP Wroniawy oraz OSP Kębłowo.

Po dojeździe na miejsce, strażacy zastali rozwinięty pożar samochodu i natychmiast przystąpili do gaszenia pojazdu. W trakcie działań okazało się, iż wewnątrz pojazdu znajduje się człowiek, dlatego też priorytetem stała się jak najszybsza ewakuacja poszkodowanego. Niestety, uszkodzenia pojazdu spowodowały, iż by uwolnić 23-latka strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Jeszcze gdy mężczyzna znajdował się w samochodzie, Zespół Ratownictwa Medycznego przystąpił do Medycznych Czynności Ratunkowych. Po uwolnieniu poszkodowanego lekarz, na podstawie obrażeń będących następstwem wypadku oraz pożaru, odstąpił od MCR i stwierdził zgon mężczyzny.

Policjanci w trakcie prowadzonych czynności ustalili właściciela pojazdu, jednak ustalenie tożsamości kierującego nie było możliwe.
Na miejscu funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli wszystkie ślady i wykonali niezbędną dokumentację.

W niedzielę okazało się, iż kierującym był 23-letni mieszkaniec Tłok(gm. Wolsztyn). Postępowanie w sprawie śmiertelnego wypadku prowadzone jest pod nadzorem prokuratora przez KPP Wolsztyn.