WOŚP przekaże nawet 20 łóżek dla wolsztyńskiego szpitala!

W poniedziałek 2 listopada br., na stronie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znalazł się artykuł, w którym Fundacja informuje, iż do szpitali, gdzie otwarto tzw. „Oddziały Covidowe” przekazane zostanie wsparcie rzeczowe w postaci nawet 20 łóżek szpitalnych.
Brak opisu.

Wobec ogromnych zapotrzebowań na łóżka realnie patrząc -możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii. W tym tygodniu już pierwsze łóżka wyjadą z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejnie – w miarę jak będą wyprodukowane, będą trafiać do kolejnych szpitali. Niestety nie jesteśmy w stanie kupować kardiomonitorów i respiratorów. A to tylko czubek góry lodowej spośród próśb, które otrzymujemy z całej Polski.

Jurek Owsiak
Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Oddział dla pacjentów zarażonych koronawirusem w SP ZOZ w Wolsztynie działać będzie od północy 6 listopada. Posiadać on będzie 35 łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2.
WOŚP od początku epidemii przekazał do polskich szpitali sprzęt o wartości niemal 50 milionów PLN, m.in.: 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 34 respiratory (w tym 10 transportowych) i 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Do szpitali trafił również sprzęt o wartości 2.503.078,54 zł, który przekazały nam firmy medyczne i nie tylko, m.in. 30 pomp infuzyjnych objętościowych, 25 zestawów USG czy 3 tys. masek sportowych, które po prostym dostosowaniu mogą być wykorzystywane jako wielorazowe maski ochronne.