Groził śmiercią żonie, bił również dzieci. Grozi mu 5 lat więzienia!

Wczoraj Sąd Rejonowy w Wolsztynie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy 44-letniego mieszkańca Przemętu, który od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Agresor trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

05.11.2020 r. decyzją Sądu Rejonowego w Wolsztynie wobec 44-letniego mieszkańca Przemętu zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Działanie sądu było konsekwencją interwencji, której tłem była przemoc domowa, podjętej kilka dni wcześniej przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Przemęcie.

Policjanci ustalili, że awantury pomiędzy mężczyzną i jego żoną oraz dziećmi miały miejsce już wcześniej.

Kobieta złożyła w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie. Na tej podstawie ustalono, że do awantur dochodziło w jej domu od kilku lat. W trakcie scysji mąż, najczęściej będąc pod wpływem alkoholu groził jej pozbawieniem życia, poniżał ją, a także dopuszczał się przemocy fizycznej. Podobne zachowania miały dotyczyć również jego relacji z dziećmi.

Mundurowi zatrzymali agresora i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Mężczyzna został przesłuchany, przedstawiono mu też zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad rodziną.

Wczoraj – 5 listopada – sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Konsekwencją popełnienia zarzucanego mu przestępstwa może być pozbawienie wolności do 5 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn
Foto: Pixabay/ Alexas_Fotos