Właściciel psów które pogryzły 11-latka ustalony! Z policjantami skontaktowała się jego żona!

Kilka godzin po opublikowaniu zdjęć dwóch owczarków niemieckich, do wolsztyńskich policjantów zgłosiła się kobieta. Poinformowała ona, iż prawdopodobnie właścicielem czworonogów jest jest mąż. Policjanci wspólnie z mężczyzną udali się do zielonogórskiego schroniska w którym mieszkaniec gminy Wolsztyn rozpoznał swoje zwierzęta.

W chwili obecnej policjanci ustalają, w jakich okolicznościach psy opuściły posesję. Od wyniku tego śledztwa będzie zależeć, czy właścicielowi owczarków niemieckich zostaną postawione zarzuty z artykułu 157 §  1 Kodeksu Karnego.
W przypadku, gdy okaże się, że zwierzęta opuściły posesję z powodu innego niż zaniedbanie lub umyślne działanie właściciela sprawa może zostać umorzona.

Rodzina pogryzionego 11-latka w dalszym ciągu może wytoczyć właścicielowi psów proces z powództwa cywilnego. Nastolatek doznał poważnych ran kąsanych i szarpanych. Obrażenia dotyczą głównie głowy, okolic nerek oraz podudzia. Chłopiec był od razu transportowany do jednego z poznańskich szpitali gdzie przeszedł operację. Jego stan jest stabilny, jednak najbliższe dni będą decydujące.