Kierująca Mazdą potrąciła 82-letniego rowerzystę!

Kierująca Mazdą wolsztynianka potrąciła rowerzystę. Do zdarzenia doszło wczoraj – 16 listopada – na drodze osiedlowej biegnącej wzdłuż ulicy Żeromskiego w Wolsztynie. Szczęśliwie cyklista pomimo wywrotki nie doznał obrażeń. Policjanci ukarali kobietę 500-złotowym mandatem.

16.11.2020 roku ok.godz. 14:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, w wyniku którego doszło do potrącenia rowerzysty. Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że uczestnikami zdarzenia byli kierująca Mazdą 44-letnia kobieta oraz 82-letni cyklista – oboje mieszkańcy Wolsztyna.

Podczas podjętych na miejscu czynności ustalono, że kierująca Mazdą kobieta wyjeżdżając z parkingu potrąciła jadącego prawidłowo rowerzystę, który stracił równowagę i przewrócił się.

Mężczyznę przewieziono do wolsztyńskiego szpitala, gdzie poddany został niezbędnym badaniom. Szczęśliwie okazało się, że nie doznał obrażeń ciała. Zarówno on, jak i uczestnicząca w zdarzeniu kobieta byli trzeźwi, co potwierdziło badanie alkotestem.

Główną przyczyną zdarzenia okazała się chwila nieuwagi kobiety, którą wyjeżdżając z osiedlowego parkingu nie upewniła się, co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru. Za spowodowanie kolizji ukarana została 500-złotowym mandatem.