Rowerzystka potrącona na skrzyżowaniu. Do szpitala trafiła z obrażeniami głowy!

W sobotę, 23 marca br., około godziny 10:30 do wolsztyńskich służb wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzystki na ulicy Wolsztyńskiej w Siedlcu.

Na miejsce natychmiast skierowano ZRM „S” oraz patrole policji z Posterunku w Siedlcu i Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.
Jako pierwsi na miejscu zjawili się miejscowi policjanci którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wspólnie ze świadkami pomagali poszkodowanej. Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego, lekarz wraz z ratownikami rozpoczął opatrywanie kobiety potrąconej przez samochód. Lekarz stwierdził, iż w wyniku zderzenia u kobiety doszło najprawdopodobniej do wstrząśnienia mózgu. Kobieta została przygotowana do transportu, a następnie przewieziono ją do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci WRD pracując na miejscu ustalili, iż kierująca Mercedesem mieszkanka Belęcina, w wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu zderzyła się z prawidłowo jadącą rowerzystką- mieszkanką Siedlca. Kierująca została przebadana na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – była trzeźwa. Z uwagi na stan zdrowia rowerzystki, personel szpitala pobrał od niej krew do badań. Kobieta została w szpitalu na obserwacji.

W chwili obecnej zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Na miejscu zjawił się technik kryminalistyki który wykonał potrzebną dokumentację.