Spłonęło 500 balotów słomy!

W poniedziałek, 25 listopada na kilka minut przed godziną 20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze stogu balotów w miejscowości Cicha Góra (gmina Nowy Tomyśl). Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne siły i środki.

Podczas dojazdu pierwszych zastępów na miejsce pożaru potwierdzono zdarzenie. Płomienie i łunę widać było z dużej odległości. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej przystąpiły do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i działań ratowniczo-gaśniczych. Na oddalonym o kilkaset metrów stawie zastęp z Borui Kościelnej stworzył punkt czerpania wody z którego zbudowano linię zasilającą do wozów bojowych stojących przy płonącym stogu. Do pomocy ruszyli również rolnicy, którzy przy pomocy ciągników rolniczych wywozili baloty.

Niestety spłonęło około 500 balotów słomy. Na miejscu pracowało 7 zastępów straży pożarnej (po dwa z JRG Nowy Tomyśl, OSP Bukowiec, OSP Boruja Kościelna oraz jeden zastęp z OSP Jastrzębsko Stare) oraz jeden patrol policji. Ostatni zastęp do bazy powrócił około godziny 4:15. Czynności wyjaśniające prowadzi policja z KPP w Nowym Tomyślu. Jest to kolejny pożar w ciągu kilkudziesięciu godzin.