Tragedia na Poniatowskiego w Wolsztynie. 32-latek popełnił samobójstwo podpalając podłogę!

W poniedziałek 20 września br., około godziny 21:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji odebrał zgłoszenie o pożarze mieszkania na ul. Poniatowskiego. Według informacji w środku miał znajdować się nieprzytomny mężczyzna.

Na miejsce niezwłocznie zadysponowano policjantów z Wydziału Prewencji, dwa zastępy z JRG Wolsztyn, po jednym zastępie z OSP Obra i OSP Kębłowo oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Pierwsi na miejsce dotarli funkcjonariusze policji, którzy po wejściu do mocno zadymionego pokoju odnaleźli nieprzytomnego mężczyznę, który nie miał funkcji życiowych. Policjanci wynieśli poszkodowanego na korytarz gdzie rozpoczęli reanimację.

Po przyjeździe strażaków z Wolsztyna, mężczyzna został wyniesiony na dwór gdzie w dalszym ciągu walczono o jego życie. Niestety bezskutecznie. Załoga pogotowia ratunkowego odstąpiła od medycznych czynności ratunkowych.

Jak ustalili funkcjonariusze policji doszło tutaj do udanej próby samobójczej. W mieszkaniu denata odkryto, iż wszystkie okna oraz drzwi były szczelnie zamknięte, a podłoga była celowo podpalona przy użyciu rozpałki do grilla.

Decyzją prokuratora ciało zostało wydane rodzinie.

116 111 – Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 123 – Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym