Zderzenie dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu w Błotnicy!

W sobotę 23 listopada br., około godziny 17:05 dyżurny SKKP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Błotnica. Według informacji doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych, a osoby poszkodowane znajdują się poza pojazdami.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn, które chwilę wcześniej wróciły do bazy z interwencji na ul. Źródlanej, zastęp z OSP Przemęt, patrol Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespół Ratownictwa Medycznego „P”. Na zabezpieczenie rejonu operacyjnego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zadysponowano strażaków z OSP Kębłowo.

Jako pierwsi na miejsce dojechali ochotnicy z Przemętu, którzy potwierdzili zgłoszenie. Na środku jezdni znajdowały się dwa samochody osobowe po czołowym zderzeniu. Strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Po przyjeździe ZRM, uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala gdzie po szczegółowych badaniach pozostali na obserwacji.

Funkcjonariusze policji pracujący na miejscu ustalili, iż w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przez 30-letniego mieszkańca Gostynia, który poruszał się samochodem marki Hyundai, doszło do zderzenia z samochodem marki Citroen. Kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie – byli trzeźwi.

Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 500zł.