Czołowe zderzenie na łuku drogi! 56-latka w szpitalu!

W piątek, 15 marca br., około godziny 14:50 na drodze powiatowej między Gościeszynem, a Starą Dąbrową doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Na miejsce natychmiast skierowano ZRM „P” oraz patrol WRD z KPP Wolsztyn. Służby po dojeździe na miejsce zastały dwa samochody osobowy znajdujące się na przeciwnych pasach ruchu całkowicie blokujące drogę.
W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba, która opuściła pojazd o własnych siłach. Załoga karetki pogotowia udzieliła kobiecie pomocy medycznej, a następnie przetransportowała poszkodowaną do wolsztyńskiego szpitala w celu przeprowadzenia dokładniejszych badań.
Policjanci obecni na miejscu zdarzenia ustalili, iż 24-letni mieszkaniec Gościeszyna, jadąc Hondą od strony Wolsztyna, na zakręcie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącą 56-letnią mieszkanką powiatu leszczyńskiego.

Policjanci przebadali sprawcę na obecność alkoholu- w chwili zdarzenia był trzeźwy. Poszkodowana kobieta podróżująca Hyundaiem, z uwagi na stan zdrowia nie była w stanie przejść badania alkotestem. Została od niej pobrana krew do badań.
24-latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Na miejscu pracował technik kryminalistyki.