Samochód wart 500zł został skradziony w Wolsztynie! Odnaleziono go w okolicach Śremu!

Nietypowe – ze względu na okoliczności – zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu dotarło w minioną sobotę do wolsztyńskich policjantów. Przedmiotem pożądania złodzieja okazało się 20-letnie auto wycenione przez właściciela na 500 złotych, wewnątrz którego znajdowały się kluczyki oraz dokumenty. Dzięki informacji o kradzieży, przekazanej do innych jednostek w Wielkopolsce, już następnego dnia samochód odzyskano w okolicy Śremu.

27.02.2021 r. do KPP w Wolsztynie za pośrednictwem numeru alarmowego 112 zgłosił się mieszkaniec Wolsztyna informując o kradzieży samochodu Renault Scenic należącego do jego ojca.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że poprzedniego dnia wieczorem samochód został zaparkowany przed domem, a jego kradzież zauważono rano w dniu zgłoszenia.

Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego. Mundurowi ustalili, że właściciel auta nie zamknął go, a wewnątrz pozostawił kluczyki oraz dokumenty, w tym kartę pojazdu i swoje prawo jazdy.

Mężczyzna został przesłuchany, policjanci przeprowadzili też oględziny miejsca zdarzenia. Ponadto mundurowi próbując ustalić okoliczności i czas, w którym doszło do kradzieży, rozpytali też sąsiadów i zabezpieczyli monitoring na prawdopodobnej trasie przejazdu samochodu. Informacja o skradzionym pojeździe trafiła też do innych jednostek Policji w Wielkopolsce.

Już następnego dnia dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację od swego odpowiednika ze Śremu. Z jej treści wynikało, że tamtejsi funkcjonariusze odnaleźli samochód porzucony na drodze gruntowej kilka kilometrów od stolicy powiatu. Podczas przeprowadzonych oględzin policjanci znaleźli dokumenty pozostawione przez właściciela. Samochód został zabezpieczony na parkingu, skąd niebawem trafi do właściciela.

Policjanci KPP w Wolsztynie poszukują amatora cudzej własności, któremu za popełniony czyn grozi grzywna do 5000 złotych.

Źródło: KPP Wolsztyn