Na widok policyjnego radiowozu zaczęli się oddalać! Mundurowi zatrzymali 3 osoby!

Policyjny nos, jakim wykazał się dzielnicowy przełożył się na zatrzymanie dwóch osób, z których jedna znajdowała się w posiadaniu zabronionych substancji, a druga była osobą poszukiwaną. Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu w Siekowie. Jego finałem był policyjny dozór, poręczenie majątkowe i zarzut skutkujący pozbawieniem wolności do 3 lat.

11.05.2024 r. ok.godz. 22:30 pełniący służbę patrolową w Siekowie zwrócili uwagę kilka osób przebywających w rejonie wieży widokowej, którzy na widok policyjnego radiowozu nieoczekiwanie zaczęli się oddalać. Mundurowi postanowili wylegitymować te osoby i sprawdzić czy ich zachowanie ma sprzeczne z prawem podłoże. Podczas podjętej czynności okazało się, jest to troje mieszkańców powiatu leszczyńskiego –  41-letnia kobieta i mężczyźni w wieku 31 i 40 lat.  Zachowanie całej trójki wyraźnie wskazywało na zdenerwowanie, które w żaden sposób nie był adekwatne do podjętych przez policjantów czynności.

Sytuacja wyjaśniła się w momencie kontroli bagaży jakie mieli przy sobie i sprawdzenia ich personaliów w bazie danych.

W ten sposób policjanci ustalili, że młodszy z mężczyzn posiadał przy sobie śladową ilość zabronionej substancji, tzw. „kryształu”. Z kolei podczas przeszukania plecaka starszego z mężczyzn policjanci znaleźli w nim 5 woreczków strunowych z zawartością suszu roślinnego oraz 12 woreczków strunowych, w których był kryształ 3 CMC. Późniejsze przeszukanie, jakie policjanci przeprowadzili w jego domu  powiększyło listę zatrzymanych narkotyków o kolejne woreczki z zawartością marihuany, amfetaminy oraz kryształu. Łączna waga zabezpieczonych substancji wyniosła ok. 40 gramów.

Policjanci sprawdzili legitymowanych w bazie danych. Jak się okazało legitymowana kobieta była osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Lesznie w związku z orzeczoną wobec niej karą pozbawienia wolności.

Wieczorna kontrola doprowadziła do zatrzymania całej trójki w policyjnym areszcie. Następnego dnia policjanci przedstawili 40-latkowi zarzut posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych sankcjonowany pozbawieniem wolności do lat 3. Prokurator zastosował wobec niego również środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego. Poszukiwana kobieta doprowadzona została do wyznaczonego przez sąd zakładu karnego.

Źródło: KPP Wolsztyn