Pułapki w cennikach. Podpowiadamy jak nie przepłacać za pozycjonowanie i Google Ads!

Artykuł sponsorowany

Ogromna popularność i jeszcze większa skuteczność w działaniu pozycjonowania stron WWW oraz kampanii Google Ads spowodowała, że na współczesnym rynku znajdziesz naprawdę wiele agencji wyspecjalizowanych w tego typu promocji. Razem ze specjalistami z AFTERWEB przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych pułapek cenowych. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jak powinna wyglądać oferta cenowa takiej agencji. Warto zauważyć, że obie te metody promocji są od wielu lat uznawane za najbardziej atrakcyjne pod względem zasięgu i finansów. Nie daj się oszukać nierzetelnym ekspertom z branży marketingu internetowego – zapraszamy.
Ze skrajności w skrajność. Jak nie powinien wyglądać cennik usług za SEO i Google Ads?

Unikalny cennik dla usług reklamowych w Google po prostu nie istnieje! Niezależnie od tego, czy wybierasz pozycjonowanie stron internetowych czy strategię płatnych linków Google Ads, warto podkreślić, że oferta cenowa powinna być maksymalnie dopasowana do Twoich możliwości oraz konkurencyjności branży. Renomowane agencje przeważnie dysponują kilkoma pakietami, gdzie uwzględniane są podstawowe potrzeby do osiągnięcia sukcesu w wyszukiwarce Google poprzez wybrany wcześniej kanał. W ten sposób będziesz w stanie wybrać opcję atrakcyjną finansowo, która jest gotowa do walki o najwyższe pozycje w rankingu organicznym i sponsorowanym. Jak ognia unikaj propozycji budżetowych bez dokładnej weryfikacji konkurencji, fraz kluczowych i dokładnej metody realizowania poszczególnych kroków w pozycjonowaniu i Google Ads. Należy również porównać zaproponowany pakiet z konkurencją. Aktualnie można zauważyć ogromną tendencję do skrajnego zawyżania bądź przeciwnie – do zaniżania cenników ofertowych.

„Zgodnie ze sztuką profesjonalnego pozycjonowania stron, cena abonamentu za SEO powinna być wypadkową analizy konkurencji, rozpoznania możliwości finansowych reklamodawcy i dobranej do kontraktu strategii zdobywania trwałych pozycji w wyszukiwarce Google. Uniwersalne cenniki nie będą tutaj optymalnym wyborem. To właśnie po kompleksowym podejściu do wyceny usługi masz szansę rozpoznać i odróżnić doświadczonych specjalistów od pozornych ekspertów.”
Źródło: afterweb.pl

Chcesz zainwestować w pozycjonowanie i Google Ads? Dobrze, ale nie kupuj kota w worku!

Jeżeli płacisz za reklamę w Google doświadczonej agencji, musisz wymagać najwyższej jakości przeprowadzonych działań – to normalne. Jeszcze przed podpisaniem umowy warto zweryfikować zakres wybranego pakietu. W przypadku pozycjonowania stron internetowych, podstawą będzie optymalizacja serwisu pod algorytm Google i czynniki UX, content marketing, wyposażenie strony w mobilny odpowiednik oraz audyt SEO. Czym mogą różnić się droższe od tańszych pakietów? Przede wszystkim ilością pozycjonowanych fraz oraz budżetem na realizację zewnętrznych linków. Nieco inaczej sytuacja wygląda przy uruchomieniu kampanii Google Ads. Tam większość budżetu to kwota zarezerwowana na kliknięcia. Linki sponsorowane działają bowiem w systemie rozliczeń PPC. Do tego dochodzi kwota za obsługę przez specjalistów. Sprawdź, czy jej wysokość będzie opisana w kontrakcie. Przeważnie wyliczana jest na podstawie roboczogodzin lub prowizji z zysku wygenerowanego przez kanał Ads. Na czym polega praca specjalisty? Głównie na analizie słów kluczowych, uruchomieniu reklamy oraz jej regularnej optymalizacji. To właśnie tak powinny wyglądać pakiety z cenami na obie usługi w wyszukiwarce Google.