Nie żyje 43-latek, który hulajnogą uderzył w samochód. Tragiczny wypadek w Wolsztynie

Tragiczne zakończenie wypadku, który miał miejsce w środę, 8 maja br., na ulicy Słowackiego w Wolsztynie. Zderzył się tam samochód osobowy marki Ford z mężczyzną poruszającym się na hulajnodze elektrycznej. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować.

W środę, 8 maja około godziny 12:00 do służb ratunkowych z naszego powiatu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu osobowego oraz hulajnogi elektrycznej w okolicach ulicy Słowackiego w Wolsztynie. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wolsztynie, patrole policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie oraz Zespół Ratownictwa Medycznego stacjonujący w wolsztyńskiej lecznicy.

Po dotarciu na miejsce pierwszych służb potwierdzono zgłoszenie. Z ustaleń policji wynika, że 43-letni mężczyzna jadący hulajnogą elektryczną zderzył się z samochodem osobowym marki Ford. Wskutek zderzenia kierujący elektrycznym jednośladem podróżujący hulajnogą doznał poważnego urazu głowy. Początkowo mężczyzna poruszał się i był w logicznym kontakcie ze strażakami. Przybyły na miejsce ZRM po przebadaniu poszkodowanego zadecydował o przetransportowaniu go do wolsztyńskiego szpitala.

Podczas szczegółowych badań 43-latka w wolsztyńskiej lecznicy stan mężczyzny gwałtownie się pogorszył i konieczne okazało się wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w celu szybkiego transportu poszkodowanego do jednego z podpoznańskich szpitali.

Niestety mimo wysiłku medyków życia mężczyzny nie udało się uratować.

O dalszych losach wypadku będziemy informować na naszym portalu.