Pijany 16-latek uderzył BMW w drzewo. Pasażer nieprzytomny trafił do szpitala!

Do zdarzenia doszło w sobotę, 5 grudnia br., około godziny 22:30 na trasie Czarna Wieś – Zdrój. Grodziskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o samochodzie który uderzył w drzewo. W pojeździe uwięziony był pasażer.
Brak opisu.

Na miejsce zadysponowano policjantów z KPP Grodzisk Wlkp., 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz 2 zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski.
Strażacy by wydostać nieprzytomnego 17-letniego pasażera musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Obecni na miejscu ratownicy medyczni po przebadaniu obu nastolatków zadecydowali o konieczności transportu do szpitali. Poszkodowani trafili do placówek w Nowym Tomyślu oraz Poznaniu.

Brak opisu.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, iż 16-letni mieszkaniec gminy Grodzisk Wielkopolski, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało, nastolatek w chwili zdarzenia miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie posiadał on również uprawnień do kierowania pojazdami.

Szczegóły zdarzenia bada grodziska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.

Brak opisu.

fot: KPP Grodzisk Wielkopolski