65-latek zajechał drogę motocykliście. 24-latek koziołkował w polu!

W poniedziałek, 22 kwietnia br., około godziny 18:00 wolsztyńskie służby ratunkowe zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty na Drodze Wojewódzkiej numer 305 między Wroniawami a Starym Widzimiem.

Do zdarzenia natychmiast skierowano patrol z Wydziału Prewencji z KPP Wolsztyn, ZRM „P” oraz dwa zastępy z JRG Wolsztyn. Służby po dojeździe na miejsce zastały znajdujący się na polu motocykl Kawasaki oraz leżącego w pobliżu 24-latka. Działania strażaków oraz policjantów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanemu do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. 24-letni mieszkaniec Tłok został przewieziony do wolsztyńskiego szpitala z urazem kończyny górnej.

Obecni na miejscu policjanci ustalili, iż 65-letni mieszkaniec Kargowej przed rozpoczęciem manewru wyprzedzania nie upewnił się, czy nie jest wyprzedzany. W wyniku tego doprowadził do kontaktu z jednośladem, przez co motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobliskie pole oraz koziołkował.

Obaj kierujący byli trzeźwi, sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 300zł.