OBRA – 4-letnie dziecko wypadło z okna na pierwszym piętrze! W akcji śmigłowiec LPR!

We wtorek, 21 sierpnia br. w Obrze doszło do groźnie wyglądającej sytuacji- 4-letnie dziecko wypadło z okna na pierwszym piętrze.

Do zdarzenia doszło około godziny 16:00. Na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy z OSP Obra, policjantów z Wydziału Prewencji KPP Wolsztyn oraz śmigłowiec LPR- Ratownik15 z bazy w Zielonej Górze.

Po dotarciu strażaków na miejsce, jeden zastęp przystąpił do udzielania pomocy poszkodowanemu 4-latkowi, drugi zastęp natomiast zabezpieczył lądowisko dla śmigłowca.
Lekarz który udzielał pomocy dziecku podejrzewał uszkodzenie kręgosłupa, chłopiec przez cały czas był przytomny oraz ruszał kończynami. Został on przetransportowany do szpitala w Zielonej Górze.

Jak się okazało, nie doznał on większych obrażeń ciała, skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Jednak decyzją lekarzy, chłopiec pozostał w szpitalu na obserwacji.
Policjanci, którzy zjawili się na miejscu zdarzenia ustalili, iż 4-latek przebywał pod opieką dziadka. Bawiąc się w pokoju razem z innymi dziećmi wszedł na łóżko, następnie podszedł do okna i oparł się o moskitierę. Niestety, chłopiec wypadł razem z moskitierą z wysokości pierwszego piętra.
Policjanci uznali, że opieka nad dzieckiem była sprawowana prawidłowo i był to nieszczęśliwy wypadek. Jednak w sprawie tego zdarzenia trwa postępowanie wyjaśniające dokładne przyczyny sytuacji.

One thought on “OBRA – 4-letnie dziecko wypadło z okna na pierwszym piętrze! W akcji śmigłowiec LPR!

Komentarze są wyłączone.