29-latek uprawiał marihuanę na polu kukurydzy! Grożą mu 3 lata więzienia!

Zarzutem, którego konsekwencją może być nawet pozbawienie wolności do 3 lat zakończyły się działania podjęte przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wobec 29-letniego wolsztynianina. Mężczyzna uprawiał konopie indyjskie, posiadał też ich susz gotowy do sporządzenia marihuany. Został zatrzymany w nocy 14 września.


13.09.2018 r. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Wolsztynie przedstawili zarzut posiadania narkotyków 29-letniemu mieszkańcowi Wolsztyna. Przedstawienie zarzutu było finałem działań, jakie policjanci podjęli wobec mężczyzny już kilka tygodni wcześniej.

Wolsztynianin znajdował się w zainteresowaniu policjantów, którzy podejrzewali go o to, że zajmuje się uprawą Konopi Indyjskich. Przypuszczenia te potwierdziły się, gdy policjanci odkryli miejsce, w którym mężczyzna zaaranżował ukrytą plantację.

Jak się okazało nie wykorzystywał do tego celu pomieszczeń z zagwarantowaną stałą temperaturą, oświetleniem i wilgotnością, a … pole kukurydzy na obrzeżach miasta. Ukrył tam trzy donice, w których znajdowało się 15 sadzonek w różnej fazie wzrostu. Policjanci objęli to miejsce obserwacją.

14 września około godziny 1:30 w nocy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pojawił się na polu, aby skontrolować swoją uprawę. Doprowadzili go do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia przeszukali mieszkanie oraz pomieszczenia gospodarcze należące do wolsztynianina. Dzięki temu zabezpieczono 143 gramy suszu konopi, przygotowane do porcjowania i użycia.

Mężczyzna został przesłuchany, usłyszał też zarzut posiadania narkotyków. Karą za tego typu przestępstwo może być nawet trzyletnie pozbawienie wolności.

Źródło: KPP Wolsztyn