Odzyskała rower zanim zdążyła zgłosić jego kradzież!

Policjanci KPP w Wolsztynie podczas prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że przed kilkoma dniami doszło do kradzieży roweru należącego do mieszkanki Komorowa. Kobieta nie zdążyła zgłosić tego faktu Policji. Wczoraj sprawca kradzieży usłyszał zarzut i został ukarany grzywną w wysokości 300 złotych.

07.10.2020 r. policjanci Zespołu ds. Wykroczeń przedstawili zarzut kradzieży 31-letniemu wolsztynianinowi, który ukradł rower należący do mieszkanki Komorowa. Do zdarzenia doszło 2 października. Mężczyzna wykorzystał to, że pozostawiony przed blokiem, bez nadzoru rower nie był w żaden sposób zabezpieczony przed potencjalnymi złodziejami.

Przedstawienie zarzutu poprzedzone zostało pracą operacyjną. W jej wyniku policjanci ustalili, że w ogóle doszło do wykroczenia oraz zweryfikowali tożsamość potencjalnego sprawcy. Odzyskany został też rower, który po kradzieży trafił do jednego z wolsztyńskich komisów.

Właścicielka jednośladu wycenionego przez nią na 200 złotych nie zdążyła poinformować policji o kradzieży. W tym przypadku role się odwróciły, ponieważ to policjanci poinformowali ją o odzyskaniu jej własności.

Mężczyzna, który dopuścił się kradzieży podczas wczorajszego przesłuchania nie wytłumaczył dlaczego zachował się w ten właśnie sposób, równocześnie wyraził skruchę w związku z tym incydentem. Za kradzież, której się dopuścił został ukarany grzywną w wysokości 300 złotych. Policjanci niebawem przekażą właścicielce odzyskany jednoślad.

KPP Wolsztyn