Groził śmiercią ciężarnej siostrze! 50-latkowi grozi 10 lat więzienia!

Grodziscy policjanci zatrzymali 50-latka, który podczas awantury domowej groził pozbawieniem życia swojej siostrze będącej w zaawansowanej ciąży. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim na wniosek Prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyzna ten ma na swoim koncie również inne przestępstwa, za które będzie odpowiadał w następstwie recydywy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara łączna nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie 16 lutego ok. godz.: 15:00 oficer dyżurny z grodziskiej komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Grodziska Wielkopolskiego. Okazało się, że sprawcą interwencji jest 50-latek, który groził pozbawieniem życia członkom swojej rodziny. Mężczyzna będąc w stanie upojenia alkoholowego, mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu był agresywny i groził pozbawieniem życia swojej siostrze będącej w zaawansowanej ciąży. Funkcjonariusze szybko opanowali sytuację i zatrzymali awanturującego się mężczyznę. Trafił on do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Za przestępstwo gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku powrotu do przestępstwa oraz innych ciążących na nim czynów karalnych, mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.