Kurs pierwszej pomocy w firmie TOMIGO w Kębłowie. Poprowadził go Borkoś!

Mistrz Polski oraz Europy w ratownictwie medycznym. O kim mowa? Oczywiście o Marcinie Borkowskim, znanym szerszej grupie osób jako „Borkoś”. Na co dzień pracujący jako ratownik medyczny, w wolnej chwili wolontariusz moto-ambulansu.

We wtorek 7 wrześnie br., Borkoś zawitał w firmie TOMIGO w Kębłowie, gdzie na specjalne zaproszenie właścicieli Dominiki i Łukasza Prządka przeprowadził szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

W szkoleniu uczestniczyli również właściciele zaprzyjaźnionych firm

  • TOMIGO Spawanie elektrodami nietopliwymi (Dominika i Łukasz Prządka)
  • Zakład drobiarski „MERDA”
  • Alkam – Systemy Zabezpieczeń (Damian Szewczyk)
  • Biuro Projektowe Kliman & Kaczmarek

O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielania pierwszej pomocy, nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego tak ważne jest, by pracodawca zapewniał szkolenia swoim pracownikom której ideą jest pomaganie innym i skupić się w tym na działaniach i umiejętnościach praktycznych.

Ideą tego typu szkoleń jest umiejętność niesienia pomocy osobie będącej w potrzebie bez względu na to czy to nasz znajomy, członek rodziny czy zupełnie nieznana nam osoba.

Po pierwszym dniu szkoleń, Borkoś wraz z przedstawicielami wyżej wymienionych zakładów udał się do Wolsztyna, gdzie zwiedził m.in Parowozownie oraz miasto.

Była to równocześnie okazja, aby spotkać się i porozmawiać, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie!

W środę, 8 września natomiast kręcone były materiały w Powodowie do jednego z kolejnych odcinków!