35-latek wysiadł z samochodu wprost pod inny pojazd. Mężczyzna jest w ciężkim stanie!

W nocy 16 lutego na drodze wojewódzkiej nr 308 pomiędzy Lasówkami, a Grodziskiem Wielkopolskim doszło do poważnego wypadku drogowego w wyniku potrącenia osoby pieszej. 35-letni mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali grodziscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim.

Jak wynika z ustaleń policjantów, 35-letni pasażer pojazdu marki Peugeot poprosił kierowce o zatrzymanie pojazdu z uwagi na złe samopoczucie. Kierowca zatrzymał pojazd po prawej stronie jezdni. Mężczyzna wysiadając z lewej strony zbyt mocno zbliżył się do osi jezdni. W tym czasie doszło do jego potrącenia przez kierującego pojazdem marki Fiat Linea.

Pogotowie natychmiast przetransportowało poszkodowanego mężczyznę do szpitala z podejrzeniem poważnego urazu głowy. Kierowcy w obu pojazdach w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i wykonali wszelkie możliwe pomiary. Przesłuchano kierowców i pasażerów, którzy byli bezpośrednimi świadkami tego wypadku. Policjanci wykonali szkice procesowe i pełną dokumentację fotograficzną.

Okoliczności tego wypadku, z uwzględnieniem wszystkich możliwych szczegółów jego przebiegu będą wyjaśniali grodziscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski