Dwa pożary sadzy w tym samym miejscu!

W środę 10 kwietnia br. około godziny 18:40 do SKKP w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu dymu w łazience jednego z mieszkań w miejscowości Wroniawy. Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz zastęp z OSP Wroniawy i OSP Kębłowo.

Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli strażacy z miejscowej OSP, którzy ewakuowali mieszkańców na zewnątrz budynku i przystąpili do rozpoznania. Potwierdzili oni zgłoszenie, iż dym jest wyczuwalny w mieszkaniu i na strychu.

Po dojechaniu pozostałych jednostek Kierujący Działaniami Ratunkowymi zadecydował o wyrzuceniu żarzącego się węgla z pieca, który znajdował się w kotłowni. Strażacy ubrani w aparaty ochrony układu oddechowego udali się do piwnicy, skąd przy pomocy wiaderka podawali żarzący się węgiel na zewnątrz budynku, gdzie następnie był przelewany wodą. Na koniec działań przeprowadzono dokładne pomiary na zawartość trujących gazów w pomieszczeniach obiektu, które nic nie wykazały.

Po około godzinie od powrotu zastępów do jednostki, dyżurny SKKP otrzymał kolejne zgłoszenie o pożarze w tym samym miejscu. Jak się okazało sadza dostała tlenu co skutkowało ponownym zapłonem.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz jeden z miejscowej OSP. Działania polegały na schładzaniu dachu budynku wodą ponieważ z komina wydobywały się iskry.

Działania zakończyły się około godziny 00:20.