Mężczyzna spadł z dachu nowo powstającego budynku. W akcji śmigłowiec LPR!

W piątek 17 lipca br., około godziny 10:00 dyspozytornia medyczna odebrała zgłoszenie o mężczyźnie który spadł z dużej wysokości. Do zdarzenia doszło na terenie budowy nowo powstającego osiedla przy ulicy Klonowej w Karpicku.

Na miejsce natychmiast wysłano Zespół Ratownictwa Medycznego P 01 25 czyli tak zwaną „eSkę”. Po dojeździe na miejsce ratownicy wraz z lekarzem zastali mężczyznę leżącego przy powstającym bloku mieszkalnym. Świadkowie zdarzenia zeznali, iż poszkodowany wykonywał prace budowlane na budynku.
W międzyczasie na miejsce zdarzenia zadysponowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownik15” z bazy w Zielonej Górze-Przylepie. W celu zabezpieczenia miejsca lądowania maszyny, do akcji wysłano strażaków z JRG Wolsztyn.

50-letni mężczyźna, który uległ wypadkowi spadł z wysokości II kondygnacji, podczas prac związanych z wylewaniem stropu.

Poszkodowany mężczyzna po udzieleniu mu pomocy przez ZRM został przekazany pod opiekę załogi Ratownika 15, z pomocą której mężczyzna trafił do zielonogórskiego szpitala. Na chwilę obecną nie znamy jego obrażeń.
Na miejscu czynności prowadzi policja pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie oraz Inspektor Powiatowej Inspekcji Pracy zgodnie z art. 220 paragraf 1 KK.