Czołowe zderzenie osobówki z busem na DK32! W akcji śmigłowiec LPR!

W piątek, 21 września 2018 roku, około godziny 16:00 na DK32 w Rakoniewicach doszło do czołowego zderzenia Toyoty z dostawczym Fordem. Według informacji od zgłaszających jedna osoba była uwięziona w pojeździe.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, dwa patrole policji, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego- Ratownik9 oraz po jednym zastępie z OSP Rakoniewice i OSP Rostarzewo.
Jednostki po dojechaniu  na miejsce zdarzenia, zabezpieczyły teren działań oraz udzieliły pomocy osobom poszkodowanym. Śmigłowiec LPR z uwagi na stan osoby poszkodowanej nie mógł jej zabrać- ranni zostali zabrani do szpitala przez jednostki naziemne. Policjanci skierowani na miejsce ustalili, iż 65-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego, prawdopodobnie zasłabł w trakcie jazdy samochodem, zjechał na przeciwny pas ruchu po czym czołowo uderzył w prawidłowo jadącego Forda Transita. Po zderzeniu, japońskie auto przemieściło się na drugi pas ruchu po czym wpadło do przydrożnego rowu.

Na czas działań droga była całkowicie zablokowana.

One thought on “Czołowe zderzenie osobówki z busem na DK32! W akcji śmigłowiec LPR!

Komentarze są wyłączone.