Zajechał drogę 76-latkowi. Kierowcy pokłócili się, a jeden z nich był pod wpływem alkoholu!

Nieoczekiwanymi konsekwencjami dla kierowcy Land Rovera zakończyła się scysja pomiędzy nim, a kierowcą Toyoty, do której doszło w piątkowy wieczór Siedlcu. Mężczyzna poirytowany zachowaniem drugiego kierowcy wymusił na nim zatrzymanie się, czego późniejszą konsekwencją było uszkodzenie Toyoty. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia ustalili, że kierowca auta terenowego nie tylko winien był spowodowania kolizji, ale także był pod wpływem alkoholu.

23.10.2020 r. ok.godz. 19:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Wolsztyńskiej w Siedlcu. Na miejsce skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że w zdarzeniu brali udział kierujący Land Roverem 56-letni mieszkaniec gminy Siedlec i poruszający się Toyotą Auris 76-letni wolsztynianin.

Podczas rozmowy z uczestnikami zdarzenia policjanci ustalili, że zaczątkiem sytuacji, w wyniku której doszło do kolizji było niesygnalizowane, zdaniem kierowcy Land Rovera, omijanie zaparkowanego częściowo na jezdni innego pojazdu przez kierującego Toyotą. Poirytowany tym kierowca Land Rovera przyspieszył, wyprzedził Toyotę, a następnie zatrzymał się w sposób wymuszający zatrzymanie Toyoty.

Pomiędzy mężczyznami doszło do scysji. Po krótkiej wymianie zdań kierowca Land Rovera odszedł w kierunku swojego auta, a otwierając jego drzwi uderzył w omijającą go Toyotę. W następstwie oba auta zostały uszkodzone.

Policjanci na podstawie relacji uczestników oraz powstałych uszkodzeń pojazdów ocenili, że winę za spowodowanie kolizji ponosi kierowca Land Rovera. Po chwili okazało się, że spowodowanie kolizji nie było jedynym tego dnia przewinieniem, jakiego dopuścił się mężczyzna. Badanie alkotestem, które przeprowadzili mundurowi wskazało u krewkiego kierowcy 0,16 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.  

Sprawa niebawem znajdzie swój finał w sądzie. Pięćdziesięciosześciolatek odpowie za spowodowanie kolizji oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi kara grzywny do 5.000  zł oraz utrata prawa jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn