Czołowe zderzenie dwóch osobówek! 5 osób, w tym dziecko, trafiło do szpitala!

W sobotę, 8 września 2018 roku około godziny 17:20 na Drodze Wojewódzkiej 315 w m. Krutla doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku czego 5 osób odniosło obrażenia.

Zgłoszenie dotarło do służb około 17:25. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol WRD z KPP Wolsztyn, ZRM „S” z wolsztyńskiego pogotowia, a także dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz po jednym z OSP Obra i Świętno.

Strażacy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zastali dwa rozbite samochody znajdujące się na poboczu drogi oraz 5 osób poszkodowanych poza pojazdami. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy rannym. Chwilę później na miejsce dotarł patrol WRD, policjanci wsparli strażaków w udzielaniu pomocy.

Po dojeździe ZRM „S” na miejsce lekarz stwierdził, iż konieczne jest wezwanie kolejnej karetki. Ratownicy wraz z lekarzem po przebadaniu poszkodowanych ustalili, która z osób musi w pierwszej kolejności zostać przetransportowana do szpitala. W zdarzeniu udział brało 10-letnie dziecko, które doznało m.in. urazu kończyny górnej.

Policjanci ustalili, iż w zdarzeniu brały udział dwa samochody, Volkswagen prowadzony przez 40-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego oraz Dacia za której kierownicą siedział 88-letni mieszkaniec powiatu sulęcińskiego. Do zdarzenia doszło wykonywania lewoskrętu z drogi podporządkowanej. Kierowca Daci wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym VW w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Osoby biorące udział w zdarzeniu doznały m.in. złamania kończyny górnej, urazu miednicy oraz ogólnych potłuczeń.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, więc sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 88-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.