Zderzenie ciężarówki i traktora na skrzyżowaniu!

Podjęty z naruszeniem przepisów drogowych manewr wyprzedzania zakończył się dla kierującego ciężarowym Manem spowodowaniem kolizji. Biorąc pod uwagę gabaryty, szczęśliwym zbiegiem okoliczności nazwać należy to, że w zdarzeniu wzięli udział tylko dwaj kierujący. Sprawca zdarzenia ukarany został 500-złotowym mandatem.

21.09.2018 r. ok.godz. 12:00 na drodze krajowej nr 32 pomiędzy Kopanicą, a Wielką Wsią doszło do zdarzenia z udziałem kierujących ciężarowym Manem i ciągnikiem rolniczym John Deere.

Skierowani na miejsce policjanci WRD ustalili, że kierowca Mana, 26-letni obywatel Ukrainy podjął manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego w rejonie skrzyżowania, w miejscu, gdzie obowiązywał zakaz wyprzedzania wyrażony znakami pionowymi i poziomymi.

Kierujący ciągnikiem, 62-letni mieszkaniec Chwalimia nie spodziewając się takiego manewru zasygnalizował zamiar skrętu w lewo i rozpoczął go. W następstwie nieprawidłowego wyprzedzania doszło do zderzenia pojazdów. Szczęśliwie jego skutkiem nie okazały się poważniejsze obrażenia kierujących.

Straty, jakie powstały w efekcie zdarzenia ograniczyły się do uszkodzenia obu pojazdów. Zważając na gabaryty ciężarówki i ciągnika rolniczego, a także na znaczne natężenie ruchu drogowego skutki zdarzenia mogły być daleko bardziej poważne.

Przez niemal godzinę na miejscu kolizji policjanci kierowali wahadłowo ruchem. Po tym czasie przywrócona została pełna przejezdność „krajówki”.

Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia ukarany został 500-złotowym mandatem.

Źródło: KPP Wolsztyn