Czołowe zderzenie dwóch samochodów na DK32! Nie żyje 22-latek!

W poniedziałkową noc, 18 lutego 2019 roku, około godziny 2:50 grodziskie służby ratunkowe otrzymały formatkę z WCPRu z informacją o zdarzeniu drogowym na DK32

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów Wydziału Prewencji z KPP Grodzisk Wlkp., trzy zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski oraz po jednym zastępie z OSP Grodzisk Wlkp i Rakoniewice. Na miejsce dojechały również dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Jednostki po dojeździe na miejsce zastały dwa samochody- Volkswagen T5 znajdujący się na jednym z pasów ruchu oraz Volkswagen Caddy stojący poza drogą. W jednym z aut uwięziony był nieprzytomny 22-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Strażacy natychmiast przystąpili do rozcinania pogiętej karoserii pojazdu, co miało umożliwić ewakuację osoby poszkodowanej. Osoby podróżujące drugim pojazdem doznały niegroźnych obrażeń ciała oraz opuściły samochód o własnych siłach.

Służby po wykonaniu dostępu do 22-letniego kierującego VW Caddy stwierdziły brak funkcji życiowych. Niestety, reanimacja nie przyniosła pożądanego skutku- lekarz pogotowia stwierdził zgon.

Na miejscu pracowali policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego oraz technik policyjny, którzy pod nadzorem prokuratora dokonali oględzin miejsca zdarzenia.

Ustalono, iż 24-letni mieszkaniec powiatu kolskiego kierujący VW T5, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z VW Caddy. W chwili zdarzenia był on trzeźwy. Mężczyzna, decyzją prokuratora został zatrzymany.

Droga zablokowana była do godziny 7:00

Przypomnijmy, iż niespełna 24 godziny wcześniej, kilka kilometrów dalej doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęły dwie osoby!

2 myśli na temat “Czołowe zderzenie dwóch samochodów na DK32! Nie żyje 22-latek!

Komentarze są wyłączone.