Mercedes uderzył w drzewo i dachował! 24 i 31-latek zginęli na miejscu, kierowca w ciężkim stanie!

W niedzielną noc, 17 lutego 2019 roku, około godziny 3:00 grodziskie służby otrzymały zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na drodze Gnin – Wioska.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski, jeden zastęp z OSP Rakoniewice, patrole policji oraz ZRM z Grodziska Wielkopolskiego.
Jednostki po dojeździe na miejsce zastały samochód osobowy marki Mercedes-Benz leżący na dachu. W środku znajdowały się dwie nieprzytomne osoby, kierowca opuścił pojazd o własnych siłach.

fot: Raf-Hol

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie i oświetlenie terenu działań oraz udzielenie pomocy poszkodowanemu znajdującemu się poza pojazdem. W tym samym czasie strażacy rozpoczęli rozcinanie pogiętej karoserii niemieckiego auta. Niestety, po około 30 minutach udało się wydobyć osoby poszkodowane, lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził zgon obu mężczyzn.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, iż 22-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice, poruszając się w kierunku Wioski, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzyłem tyłem pojazdu o drzewo a następnie dachował.
Śmierć na miejscu poniosło dwóch mieszkańców powiatu grodziskiego. To 24 i 31-latek.
Byli to strażacy ochotnicy z OSP Jabłonna oraz Kuźnica Zbąska.

Czynności na miejscu zakończyły się przed godziną 7:00. Oględziny prowadził m.in. prokurator oraz technik policyjny.

W tym miejscu do poważnego zdarzenia doszło również 24 lipca 2018 roku

2 myśli na temat “Mercedes uderzył w drzewo i dachował! 24 i 31-latek zginęli na miejscu, kierowca w ciężkim stanie!

Komentarze są wyłączone.